Маловільшанська громада

Київська область, Білоцерківський район

Обізнаний- значить захищений: все що потрібно знати про ВІЛ інфекцію

Дата: 31.03.2025 14:47
Кількість переглядів: 18

Фото без опису

Обізнаний- значить захищений: все що потрібно знати про ВІЛ інфекцію

ВІЛ — це хронічна інфекція, як і багато інших, її можна ефективно лікувати, з нею можна створювати сім’ю й народжувати дітей, бігати марафони та робити кар’єру, старіти й виходити на пенсію — так само, як без ВІЛ.

Кожна людина, яка живе з ВІЛ, може безоплатно отримувати антиретровірусну терапію й досягти невизначуваного рівня ВІЛ-інфекції. Достатньо визначити час прийому ліків і щодня його дотримуватися.ляхи передавання, симптоматика та загальний перебіг ВІЛ

Шляхи передавання, симптоматика та загальний перебіг ВІЛ

ВІЛ передається через кров та інші біологічні рідини (сперма, виділення піхви, грудне молоко) під час статевого контакту і вагітності, пологів та годування груддю.

Важливо пам’ятати, що людина може жити 10–15 років без прояву будь-яких симптомів. Лише з часом, коли вірус усе більше послаблює імунну систему, можуть проявлятися такі симптоми, як збільшені лімфовузли, втрата ваги, підвищена температура, кашель, розлади ЖКТ. Без лікування в інфікованих можуть розвинутися такі серйозні хвороби, як туберкульоз, криптококовий менінгіт, важка бактеріальна інфекція, онкологічні захворювання та ін. Це так звані опортуністичні інфекції або опортуністичні пухлини.

Люди, які не лікують ВІЛ, мають поганий прогноз зі смертністю понад 90%. Без лікування ВІЛ зазвичай перетворюється на СНІД. Розвиток СНІДу говорить про те, що імунна система людини серйозно пошкоджена. Існує більша ймовірність розвитку захворювань, які зазвичай не спричиняють захворювання в людини зі здоровою імунною системою. Тому вкрай важливо вчасно протестуватись, виявити ВІЛ та розпочати безоплатну терапію, яка дозволить повноцінно жити.

Тридцять років тому виявлення ВІЛ вважалося смертним вироком. Сьогодні, завдяки ефективності та доступності антиретровірусній терапії, своєчасному та достовірному тестуванню, люди з ВІЛ можуть жити довгим і повноцінним життям. Ось чому раннє виявлення ВІЛ та своєчасне лікування є ключовими засобами для боротьби з епідемією ВІЛ, продовження тривалості життя та зниження ризику передачі ВІЛ.

Які є особливості діагностики ВІЛ? Як перевірити свій статус?

В Україні тестування на ВІЛ проводиться відповідно до міжнародних рекомендацій (алгоритм ВООЗ) та за допомогою швидких тестів (зазвичай крапля крові з пальця) або імуноферментного аналізу (кров із вени).

Алгоритм тестування на ВІЛ включає кілька етапів. Для встановлення діагнозу ВІЛ недостатньо результату лише одного тесту (скринінговийетап), завжди потрібно робити додаткові тести (підтверджуючий етап).

При використанні комбінації швидких тестів можливо поставити діагноз ВІЛ у день звернення. У разі імуноферментного аналізу результат доведеться почекати декілька днів. Швидкі тести такі ж надійні та достовірні, як і ІФА.

Для того, аби отримати достовірний результат, важливо врахувати «період вікна» — термін від ймовірного інфікування («ризикованої» ситуації) до моменту тестування має становити не менше 12 тижнів. Під час цього періоду важливо уникати ризикованих відносно інфікування ВІЛ ситуацій.

Обстеження на ВІЛ можна пройти у сімейного лікаря на прийомі або в кабінетах «Довіра».

Я підозрюю інфікування на ВІЛ. Що мені робити?

Якомога швидше — не пізніше 72 годин після контакту — необхідно звернутися до лікаря для вирішення питання щодо ризику інфікування й доцільності розпочати прийом Постконтактної профілактики ВІЛ. Для цього зверніться в найближчий медичний заклад, який надає допомогу ВІЛ-пацієнтам.

Інформація про роботу медзакладів і гарячі лінії:

https://findart.phc.org.ua/ — онлайн-платформа на сайті ЦГЗ

https://t.me/HIV_AIDS_bot — чат-бот у Телеграмі

• 0 800 500 451 — загальнонаціональна гаряча лінія з питань ВІЛ/СНІДу


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь