Що таке компостування
ПРО КОМПОСТУВАННЯ
Харчові та садові відходи складають майже 40% вмісту нашого смітника. Відповідно, щоб вони не створювали зайвих проблем на сміттєзвалищі, а поверталися добривом в природу важливо ці відходи компостувати.
Компостування – метод виробництва добрив із різних органічних відходів, для отримання екологічно чистої продукції та покращення грунту.
ДЛЯ ЧОГО КОМПОСТУВАТИ?
Соціально-естетичний аспект. Компост, що утворюється внаслідок правильної утилізації органічних відходів, є чудовим добривом для рослин, які ростуть на прибудинковій території. Компостуючи, ви робите вагомий внесок в озеленення вашої прибудинкової території, оскільки рослини будуть здорові, кущі та дерева – густі, отже, краще очищатимуть повітря та створюватимуть достатньо затінку в спекотні дні, а також це посприяє створенню спільного простору для відпочинку мешканців будинку. Також готовий компост можна використовувати для вазонків у квартирі чи будинку.
Кліматичний аспект. Органічні відходи, що потрапляють на сміттєзвалище, на відміну від тих, що повертаються компостом у природу, – шкідливі відходи. Взаємодіючи з іншими видами ТПВ та не маючи доступу повітря, вони виділяють метан – газ, що пришвидшує процеси змін клімату, бо є одним з парникових газів та створює небезпеку займання сміттєзвалища.
І ТРОХИ ПОЯСНЕНЬ:
Пам’ятайте, що органічні відходи можуть бути більш вологими і сухими. Бажано, щоб кількість вологих не переважала, бо “мокрі” відходи пліснявіють і мають неприємний запах.
М’ясо, рибу і кістки можна компостувати, але не варто кидати їх у великій кількості, бо це впливає на запах.