Про заборону розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів
Маловільшанська сільська рада та державна інспекція енергетичного нагляду України нагадує Про заборону розводити багаття поблизу енергетичних об’єктів, особливо під повітряними лініями електропередачі.
Від неконтрольованого вогню провід лінії електропередачі може обірватися, створюючи небезпеку ураження електричним струмом тих, хто знаходиться під ним.
Для запобігання пожеж в охоронних зонах енергетичних об’єктів
забороняється:
– розпалювати вогнища, палити, кидати непогашенні сірники або недопалки;
– розміщувати постійні і тимчасові будівлі (дачі, будівельні вагончики тощо);
– складати солому, сіно, дрова та інші горючі матеріали;
– розміщувати звалища різних горючих і хімічнонебезпечних відходів;
– саджати дерева;
– влаштовувати зупинки та стоянки усіх видів транспорту;
Також Правилами пожежної безпеки забороняється зберігання висушеної трави не тільки на території електричної підстанції та енергетичного підприємства, а й навколо них на відстані ближче 100 м.
Нагадуємо, що вздовж повітряних ліній електропередачі відводиться охоронна зона (у повітрі та на землі), ширина якої залежить від напруги лінії і береться по вертикалі проєкції крайніх проводів:
2 м – до проводів напругою до 1 кВ;
10 м – до проводів напругою до 20 кВ;
15 м – до проводів напругою до 35 кВ;
20 м – до проводів напругою до 110 кВ;
25 м – до проводів напругою до 150-220 кВ.
30 м – до проводів напругою до 330 кВ.
По периметру трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів і пристроїв охоронна зона вважається на відстані 3 м від огорожі або споруди.
Власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон енергетики без письмової згоди підприємств енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представників забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можуть призвести до порушення безаварійного функціонування об’єктів електричних мереж.
У разі виявлення обірваних або провислих проводів повітряних ліній електропередачі, повалених або наближених до проводів дерев необхідно не пізніше однієї години з моменту виявлення повідомити про це власника електричних мереж або орган місцевого самоврядування-Маловільшанську сільську раду, поліцейських офіцерів громади, старосту села.