Щодо змін у законодавстві України в умовах воєнного часу
Білоцерківська районна військова адміністрація доводить до відома жителів територіальних громад Білоцерківського району про те, що набув чинності Закон України від 03.03.2022 № 2113-IX «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України».
Закон передбачає у період дії воєнного стану надання права на отримання вогнепальної зброї громадянам України, а також іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, та виявили намір взяти участь у захисті держави.
Зокрема, Законом встановлено, що у період дії воєнного стану громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі – цивільні особи), можуть брати участь у відсічі та стримуванні збройної агресії Російської Федерації або агресії іншої країни, та отримати вогнепальну зброю і боєприпаси до неї відповідно до порядку та вимог, установленому Міністерством внутрішніх справ України (ст. 1).
Цивільні особи зобов'язані здати отриману ними вогнепальну зброю і невикористані боєприпаси до неї до органів Національної поліції України не пізніше 10 днів після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.
За порушення вимог, передбачених цією статтею, цивільні особи несуть кримінальну відповідальність (ст. 3).
З повним текстом Закону можна ознайомитися, перейшовши за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2114-20#Text
Окрім того звертаємо вашу увагу на прийняття Закону України від 03.03.2022 № 2113-IX «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти основ національної безпеки України в умовах дії режиму воєнного стану».
Закон спрямований на забезпечення максимального та справедливого покарання тих громадян України, які в умовах воєнного стану вчинять дії, направлені на послаблення нашої обороноздатності, посягають на суверенітет, або спричинять будь-яку шкоду цивільному населенню України.
Законом у статтях 111 та 113 Кримінального кодексу України передбачено покарання за державну зраду та диверсію в умовах воєнного стану максимальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавленням волі, з обов’язковою конфіскацією всього майна.
Законом заборонено будь-яку амністію до осіб, які скоїли державну зраду та диверсію.
З повним текстом Закону можна ознайомитися, перейшовши за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2113-IX#Text