Маловільшанська громада

Київська область, Білоцерківський район

ВАЖЛИВО!!!

Дата: 17.02.2022 09:07
Кількість переглядів: 781

Фото без опису

ДИТЯЧІ ПУСТОЩІ З ВОГНЕМ

Дуже часто винуватцями пожеж є діти. На жаль, реалії сьогодення такі, що більшість батьків, аби задовольнити потреби сім`ї, змушені багато працювати і не приділяють достатньо уваги своїм дітям. В основі дитячих пустощів із вогнем лежить безмежна допитливість, бажання пізнати навколишній світ, наслідування дорослим, які щоденно користуються вогнем, відсутність страху перед можливою загибеллю. Додайте сюди відсутність нагляду з боку дорослих та невмілі дії в екстремальних ситуаціях – і є усі чинник для трагедії.


 Шановні батьки!

Пояснюйте дітям небезпеку і наслідки гри з вогнем. Проводьте з дітьми цікаві і безпечні ігри. Зробіть все, щоб небезпечні ігри дітей з вогнем стали неможливими. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Пам'ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

Запам’ятайте, що вогоньце смертельна небезпека, яка загрожує здоров’ю, життю людини. Щоб уникнути біди, слід пам`ятати, що дітям категорично заборонено:

бавитися із сірниками, палити папір та інші предмети у приміщеннях
 – переносити відкритий вогонь з одного місця на інше
 – запалювати легкозаймисті предмети чи рідини.

                                                               Ігор Бадьор   Білоцероківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

Фото без опису

Електорбезпека у вашій оселі

Якщо електропроводку вашої оселі було змонтовано ще 30 років або більше тому, бажано її замінити повністю з кількох причин. По-перше, її ізоляція втрачає цілісність за тривалого використання, що може призвести до ураження електрострумом. По-друге, ми стали більше користуватися електропобутовими приладами ( електрочайник, праска, мікрохвильова піч, бойлери, кондиціонери, телевізори, пральна машина тощо). Це може призвести до перенавантаження електромережі, а часом і до пожежі.

              Різноманітність електроприладів, яку пропонують торговельні мережі, дуже велика, і потужність, якої вони потребують, також немала, тому  не слід користуватися одночасно всіма  приладами, які є у вашій оселі. Для влаштування електропроводки слід залучати досвідчених фахівців, які можуть виконати роботу з урахуванням вимог електробезпеки.

               Важливо дотримуватись техніки безпеки під час користування електроприладами. Головну увагу варто звернути на нагрівальні прилади – їх треба тримати на безпечній відстані від горючих матеріалів. Купувати слід у спеціалізованих магазинах, щоб уникнути підробок.. Також не зайве перевірити з’єднання в розетках, вимикачах, вилках та розподільчих коробок, де може бути поганий контакт. За великої споживчої потужності в цих місцях нагріваються металеві частини, що може спричинити пожежу.

 

                                                             Олег Масло   Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

 Фото без опису

 

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА В ПОБУТІ

Основні причини від яких виникають пожежіперевантаження електромережі та порушення правил пожежної безпеки .

Щоб такого не трапилося  пожежі, необхідно суворо дотримуватися  встановлених для всіх правил пожежної безпеки в побуті та, перш за все, вимоги пожежної безпеки при встановленні та експлуатації електроприладів.

Це слід виконувати кожному:

- слід вчасно проводити  ревізію електропроводки, утримувати  в справному стані розетки,  вимикачі, рубильники та інші  електроприлади;

- категорично забороняється підвішувати абажури на електричних проводах, заклеювати електропроводку шпалерами, зафарбовувати олійною фарбою, включати в одну розетку одночасно декілька приладів

- йдучи з будинку, слід вимикати побутову техніку, не залишати включеними електроприлади, що працюють в режимі очікування.

Якщо сталася пожежа, телефонуйте за номером 101. Намагайтеся якнайшвидше покинути палаюче приміщення. Не втрачайте часу на порятунок майна, головне - врятувати себе і інших.

 

 Василь ЧЕХ  Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області.

Фото без опису

Чадний газ тихий вбивця!

В період опалювального сезону небезпечним є не тільки виникнення пожежі в житлі, а й отруєння чадним газом. Традиційною, на жаль, причиною отруєння чадним газом є неправильний монтаж та експлуатація пічного обладнання.

Чадний газ не має запаху, безбарвний, тому його неможливо відчути. Він утворюється в результаті горіння в умовах нестачі кисню. Так, наприклад, в кухні об’ємом 16 куб.м при горінні 3-х горілок впродовж 2 годин концентрація СО зростає в 11 разів.

Чадний газ є небезпечним тому, що він вступає в реакцію з гемоглобіном крові в 200-300 інтенсивніше за кисень. В наслідок цього кров’яні тільця втрачають здатність постачати організм киснем, що викликає кисневе голодування – гіпоксію.

У першу чергу кисневе голодування відчувають клітини головного мозку – звідси виникає головний біль. Це перша ознака надходження до організму чадного газу. Крім цього його дія викликає порушення координації рухів, депресію, людина втрачає здатність розмірковувати, її поведінка стає неадекватною – втрачається бажання уникнення існуючої загрози та здійснення заходів до власного порятунку. Вплив чадного газу може привести до зупинки дихання, а то й до смерті людини.

Нейтралізувати чадний газ дуже важко через його нездатність вступати в реакцію з водою, кислотами та лугами. Проте він легко розчиняється у воді, тому, в разі відсутності спеціальних засобів захисту органів дихання, необхідно використовувати зволожену пов’язку на обличчя – вона набагато зменшує концентрацію чадного газу.

У разі отруєння чадним газом потерпілого слід негайно винести на свіже повітря в лежачому стані, розстібнути одяг для вільного доступу чистого повітря до легенів, забезпечити спокій і тепло, бо переохолодження організму є небезпечним.

У разі необхідності зробити штучне дихання та не гаючи часу телефонувати до швидкої медичної допомоги за номером телефону «103»

 

Як вберегтись від отруєння чадним газом:

- відкривати приміщення на час роботи газових приладів;

- перевірити наявність тяги в димоходах та вентиляційних каналах;

- слідкувати, щоб димові та вентиляційні канали були завжди справні;

- не закривати решітку вентиляційного каналу;

- не залишати працюючі газові прилади без нагляду;

- не використовувати газову плиту для обігріву приміщення;

Обережність та дотримання правил пожежної безпеки – запорука недопущення отруєння чадним газом!

 

              Сергій ШАРАВАРА Білоцерківське РУ ГУ ДСНС України у Київській області

 

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь