Маловільшанська громада

Київська область, Білоцерківський район

Щодо загострення ситуації на поліомієліт

Дата: 03.02.2022 11:17
Кількість переглядів: 489

Фото без опису

Поліомієліт — гостра інфекційна хвороба, яка спричиняє інвалідність і є небезпечною для життя. Її зумовлює поліовірус. Поліовірус передається від людини до людини через повітряно-крапельний шлях, рідше через фекалії та слину, брудні руки, інфіковану їжу, воду, та розмножується в кишківнику. Поліовірус також може залишатися на іграшках та побутових речах, які контактували зі слиною та калом інфікованих людей.

Хворіють на поліомієліт невакциновані діти й дорослі, та найбільший ризик мають малюки віком до п’яти років, тому вакцина від поліо — у числі тих, які діти отримують у перші місяці життя відповідно до Національного календаря щеплень (у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 14 років) .

     Від моменту зараження до появи перших симптомів поліомієліту минає від 2 до 35 діб. Інфікована людина може поширювати вірус одразу після появи симптомів та ще протягом двох тижнів. Проте й ті, хто має безсимптомний перебіг хвороби, так само можуть інфікувати інших.

     У частини інфікованих хвороба минає безсимптомно. Приблизно у 25 % випадків інфікування поліомієлітом людина впродовж кількох днів має грипоподібні симптоми: лихоманку, втому, нудоту, біль у горлі та животі, головний біль. Проте в частини людей із поліовірусною інфекцією розвиваються інші, більш серйозні, симптоми, які можуть свідчити про ураження  головного та спинного мозку, а саме:

  • відчуття поколювання в ногах;
  • неможливість рухати частинами тіла (повний або частковий параліч);
  • слабкість у руках, ногах або одразу в усіх кінцівках (спостерігається приблизно в 1 з 200 людей).

     Уражені хворобою нерви і м’язи не відновлюються.

     Параліч — найважчий симптом, пов’язаний із поліомієлітом, оскільки він може призвести до постійної інвалідності та смерті. 2–10 % людей, які страждають паралічем від поліовірусної інфекції, помирають, оскільки вірус вражає дихальні м’язи.

     Після одужання може розвиватися пост-поліомієлітний синдром: діти, які, здається, повністю вилікувалися, можуть відчувати нові м’язові болі, слабкість або параліч у дорослому віці, через десятки років після первинного захворювання.

     Єдиний спосіб вберегтися від наслідків хвороби — це вакцинація, оскільки специфічного лікування не існує.

     Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей від поліомієліту вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 14 років. Щеплення є безпечними, ефективними, абсолютно безкоштовними.

     Всім дітям віком від 6 місяців до 6 років, які не отримали потрібні щеплення від поліомієліту згідно Національного календаря профілактичних щеплень, рекомендовано вакцинуватися інактивованою поліовакциною (ІПВ).

    В подальшому незалежно від попереднього статусу щеплення  всім дітям вищезазначеної вікової групи необхідно буде пройти 3 тури додаткової імунізації оральною поліовакциною (ОПВ).

    Тож, вчасно вакцинуйте своїх дітей і  надолужуйте пропущені щеплення.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь